Infolinka: +421 904 825 999 |  info(at)drfitnessbar.sk
Doprava zdarma nad 99 €!
 

Proteínové tyčinky

Proteínové tyčinky

Proteínové tyčinky dostupné na trhu zväčša obsahujú srvátkový koncentrát alebo sušený prášok z vajíčok. Sú to dobré zdroje bielkovín, pretože obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, potrebné pre naše telo. Tento typ tyčinky by mal byť nízkokalorický s vysokým podielom bielkovín.

Jedným z dôvodov, prečo siahnuť po proteínových tyčinkách je aj fakt, že proteín zostáva v žalúdku dlhšie než napr. cukor. Kvalitná proteínová tyčinka obsahuje 30 gramov proteínu na 100 gramov tyčinky, no minimum cukrov. Preto dokáže takáto tyčinka zasýtiť človeka na dlhší čas.

Proteínové tyčinky nie sú určené len pre fitness trénerov a fyzicky aktívnych ľudí. Môžu byť dokonalou náhradou, ak človek nemá priestor a čas si urobiť jedlo na desiatu. Na rozdiel od proteínových koktailov, ktoré sa musia pripravovať pridaním vody či mlieka, je proteínová tyčinka už hotová. Môže sa nosiť v batohu alebo v taške, takže rýchly a výživný proteínový snack je vždy pripravený ku konzumácii. Ak chcú rodičia siahnuť po zdravšej alternatíve presladených „napolitánok“ pre ich deti do školy, kvalitné proteínové tyčinky sú vhodným riešením.

Žiadne z takýchto doplnkov neslúžia ako náhrada za plnohodnotné jedlo (ako napr. mäso so zeleninou). Neobsahujú všetko to, čo pestrá čerstvá strava, no niekedy človek nemá čas a kvalitná proteínová tyčinka môže padnúť vhod.